O hipnozie

CZY TO JEST BEZPIECZNE?

TAK! Hipnoza to nie jest czarowanie, magia, fokus pokus. Hipnoza to stan umysłu, stan maksymalnego odprężenia, podobny do tego stanu w jakim znajdujesz się kiedy drzemiesz, kiedy budzisz się i zasypiasz. Czy kiedy jesteś zrelaksowany, czujesz się niebezpiecznie? W stanie hipnozy jesteś cały czas świadomy tego co się dzieje. Wystarczy jedna twoja myśl, że nie chcesz być w transie i automatycznie z niego wyjdziesz. Hipnoza to stan, w który sam/a również możesz świadomie się wprowadzać (i dzięki temu na przykład łatwiej i szybciej uczyć się), bądź w który wielokrotnie nieświadomie wprowadzasz się sam/a w ciągu dnia.

CZY SIĘ OBUDZĘ?

Chociaż słowo hipnoza pochodzi od greckiego słowa „hypnos” które oznacza sen, hipnoza snem nie jest. Zatem jeśli pozostaniesz w transie na tyle długo i na tyle głęboko, żeby zapaść w sen- obudzisz się jak z normalnego snu. W stanie hipnozy NIE tracisz świadomości, tak jak ma to miejsce podczas snu. Wyjście z tego stanu dokonuje się na życzenie hipnotyzera bądź na życzenie osoby hipnotyzowanej. Nie jest możliwe pozostanie w tym stanie na zawsze, chociaż czasami mam wrażenie, że niektórzy bardzo by chcieli.

JAK POZNAM, ŻE JESTEM W TRANSIE?

Twoje ciało będzie mocno odprężone,

twój oddech i puls zwolnią,

wycofasz swoją uwagę do wewnątrz,

spontanicznie pojawią się wewnętrzne obrazy niezależnie od tego czy są realistyczne czy nie i czy rządzą nimi prawa logiki,

twoja podatność na sugestię zwiększy się,

odbieranie bodźców zewnętrznych ulegnie znacznemu ograniczeniu- to niektóre z objawów transu.

JAKIE SĄ WARUNKI DO ZAISTNIENIA HIPNOZY?

Jeśli:

– chcesz poddać się hipnozie,

– chcesz dokonać faktycznych zmian w swoim życiu,

to NASZ SEANS BĘDZIE UDANY!

ILE TRWA SESJA?

Czas sesji jest bardzo indywidualny i nie można określić go z góry, ponieważ zależy on od problemu z jakim zgłosił się pacjent, łatwości z jaką wejdzie w hipnotyczny trans i przebiegu całego procesu. Czas ten waha się od 1 do 3 godzin.

ILE SESJI POTRZEBUJĘ ABY UWOLNIĆ SIĘ OD PROBLEMU?

Tego z góry nie wiadomo. Tak jak internista nie wie ile będzie trwała Twoja grypa, tak ja nie wiem ile będzie trwała Twoja choroba. Ilość wizyt także jest indywidualnie zróżnicowana i waha się od jednej do kilkunastu- w zależności od problemu z jakim zgłosił się pacjent. Czasami bowiem wystarczy jedna sesja i problem znika, a czasem trzeba sesję powtórzyć. Jest to sprawa indywidualna. Dlatego ja umawiam się na jedną sesję i proszę aby obserwować się przez okres miesiąca. Jeśli po tym czasie problem ustąpi, to dobrze, jeśli będzie się jeszcze w jakimś stopniu nawracał, to warto sesję powtórzyć, i ponownie się obserwować.

Autor:

Sprawdź naszą ofertę hipnozy we Wrocławiu…

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.