Projekt POKONAĆ LĘK

Fobia to irracjonalny strach wywoływany przez przedmioty, obiekty, czy sytuacje, które obiektywnie nie stanowią zagrożenia. Odczuwany lęk ma różną intensywność- od nieznacznej obawy po atak paniki, i reakcja jest nieadekwatna do wywołującego ją bodźca. Zazwyczaj im przedmiot czy sytuacja wywołująca fobię znajduje się bliżej, tym lęk jest większy. Najbardziej popularne lęki to lęk przed ciemnością, wysokością, otwartą lub zakmniętą przestrzenią, przed wystąpieniami publicznymi.

Hipnoterapia w leczeniu fobii

W hipnoterapii fobii chodzi o to, żeby dotrzeć do momentu, w którym miała miejsce traumatyczna sytuacja, która leży u podłoża fobii. Zazwyczaj przyczyna fobii tkwi w dziecięcych przeżyciach, albo nawet w przeżyciach z okresu prenatalnego. Czasami zdarza się również, że przyczyny fobii znajdują się na poziomie pozaosobowym i dotyczą tak zwanych poprzednich wcieleń. Czasem wystarcza czyjeś słowo, opowieść lub zobaczony sugestywny obraz, żeby „przypadkiem” nabawić się fobii.

Wiele strachów i fobii można pozbyć się już po jednej sesji hipnozy. Hipnoterapia wykazuje się w tym temacie dużą skutecznością.

Autor:

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.